En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

En iyi kişisel gelişim kitapları hakkında bu makaleyi sizin için hazırladım. Makale içerisinde kişisel gelişim kitap önerileri ile daha fazla bilgiye ulaşacaksınız. Okunması gereken kişisel gelişim kitapları aramanıza doğru yanıtlar vererek, en güzel kişisel gelişim kitapları aramanıza doğru yanıtlar veriyorum. En çok okunan kişisel gelişim kitapları nelerdir sorunuzun yanıtına geçelim.

Kişisel gelişim insanın kendine katabileceği en önemli özelliklerden biridir. Her birey hayatı boyunca kendine bir şeyler katmak ve kendini geliştirmek zorundadır. Bu nedenle kişisel gelişim çok önemlidir. Birçok kişi kişisel gelişimini nasıl sağlayacağını ve nasıl geliştirmesi gerektiğini araştırmaktadır. Kişisel gelişimini geliştirmek isteyen kişilerin çok fazla kitap okuması gerekir.

Kişisel Gelişim İçin Hangi Kitapları Okumak Gerekir?

Kitap okumak farklı hayatlara tanık olmak ve farklı bakış açıları kazanmak anlamına gelmektedir. Ne kadar fazla bakış açısına sahip olunursa kişi kendini o kadar geliştirmiş olur. Kitap okumak iletişim becerilerini, konuşmayı ve anlamayı da geliştirdiğinden özellikle bu herkese önerilmektedir. Peki, kişisel gelişim kitapları nelerdir? Kişisel gelişim için hangi kitapları okumak gerekir?

Kişisel gelişim kitapları genelde hayat ve yaşam üzerine kitaplardır. Bu kitaplarda doğru ve yanlış davranışlar, düşünülmesi gereken ve önemsenmesi gereken özellikler kişilere anlatılır. Kişisel gelişim kitapları genelde psikolojik özellikte kitaplardır. En sevilen ve beğenilen kişisel gelişim kitapları arasında Evrenden Torpilim Var, Savaşçı, Beden Dili, Duygusal Zeka, Üstün Başarı ve Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitapları bulunmaktadır.

Ne Tür Kitaplar İnsanı Geliştirir?

Bütün kişisel gelişim kitapları, genelde insan yaşamı, hayat ve yaşam üzerine yazılmış olan kitaplardır. Bu kitaplarda genel olarak doğru ve yanlış davranışlar, düşünülmesi gerekli olan ve önemsenmesi gereken özellikler kişilere anlatılır.

Kişisel gelişim kitapları genel olarak da psikoloji özellikte olan kitaplardır. En sevilen ve okunan kişisel gelişim kitapları arasında Evrenden Torpilim Var, Savaşçı, Beden Dili, Duygusal Zeka, Üstün Başarı ve Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitapları bulunur.

Genel Kültür İçin Hangi Kitaplar Okunmalı?

Okulda, işte, sosyal hayatta ve aile içinde bile en çok, en bilgili olan kişilere yakın dururuz. Bu insanların yaşamı oldukça renkli, bilginin köküne dayalı, düşüncelere epey önem veren, gelişime de açık ve güvenilir yaşamlardır. Bu insanlar güçlerini okumaktan, analiz etmekten ve doğru bir düşünce mekanizmasına sahip olmaktan alırlar.

Bu kişiler kendilerini söyledikleriyle, yorumlarıyla, bakış açılarıyla ve davranışlarıyla her ortamda oldukça belli ederler. Bilgiye önem veren, genel kültürün etkileyici gücüne oldukça inanan, hayat kurtarıcı, hayatta kendine yer açan okurlar için genel olarak kişisel gelişim ile ilgili kitaplar öneriliyor.

Bu kitaplarla düşünmeyi ve farklı bakmayı görmek mümkün. Kişisel gelişim kitapları ile; bilgi edinerek, eğlenerek, kuramsallık içinde de kaybolmadan genel kültürünüzü güzel bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Dünyanın En İyi Kişisel Gelişim Kitapları Hangileri?

  1. Düşün ve Zengin Ol
  2. Ferrari’sini Satan Bilge
  3. Ufak Şeyleri Dert Etmeyin

1) Düşün ve Zengin Ol

1973 senesinde Napoleon Hill tarafından yazılmış olan bu kitap, dünyanın bütün her yerinde farklı dillerde, yüzlerce defa basıldı. Satış rakamı 80 milyona yakın olan Düşün ve Zengin Ol, hayatın içinde karşılaşılabilecek olan engeller karşısında insanların nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlatırken, iş yaşamında başarıya giden yolda atılabilecek olan bazı önemli adımları da okuyucuya aktarıyor.

2) Ferrari’sini Satan Bilge

Kişisel gelişim kitapları denilince akla ilk olarak gelenlerden biri de Robin Sharma’nın kaleme almış olduğu Ferrari’sini Satan Bilge olmaktadır. Robin Sharma, okuyucularına farklı bir perspektif sunan bu kitabında, zengin bir avukatın hayat hikayesini konu almıştır.

Kişisel gelişime dair önemli belli başlı sırların da paylaşıldığı kitap, insan zihninin derinlerine inerek gündelik yaşamda, özellikle de iş dünyasında başarılı olmak isteyenlere bazı ipuçları veriyor. Farklı dillere çevrilen ve çok fazla ülkede defalarca basılan kitap, 6 milyonun üzerinde bir satış rakamını yakalamış durumdadır.

3) Ufak Şeyleri Dert Etmeyin

En çok okunan ve dünyanın en iyi kişisel gelişim kitaplarından olan Ufak Şeyleri Dert Etmeyin, Richard Carlson imzalı olan bir kitaptır. Günlük hayata dair olan basit öneriler içeren Ufak Şeyleri Dert Etmeyin’in satış rakamları tüm dünyada 5 milyonun üzerindedir.

Sade ve de oldukça akıcı bir dili bulunan kitap, yaşamda karşılaşılan iyi veya kötü olaylar karşısında nasıl hareket edileceğini gösteriyor ve öğütlüyor. Küçük noktalara takılmadan kişinin yolunuza devam etmesini de sağlıyor. Richard Carlson, bu kitabında aynı zamanda iş hayatına yönelik öneriler de sunuyor.