Network Marketing İle Para Kazanma Yolları

Network marketing ne kadar kazandırır sorunuza net cevaplar burada. Network nedir nasıl para kazanılır hakkında size hazırladığım makalemde dört (4) temel başlık ve dört (4) video ile network para kazanma konusunu detaylandırmaya geçelim.

İnternet dünyasında herkesin kolayca kar elde edebildiği ve küresel olarak yaygın bir şekilde kullanılan network marketing sektörü hakkında kısa bir yazı ile konuyu değerlendirdim.

Network Marketingde Para Kazanma Adımları Nelerdir?

Network Marketing ile para kazanma sistemi anlaşılması kolay bir sistemdir. Öncelikle network Marketing bir ekip işidir. Yani tek bir kişi Network Marketing sayesinde para kazanamaz. Ancak kurulan doğru bir ekip ile yapılan işler sonrasında Network Marketingde para kazanma amacına ulaşılmış olur.

Oluşturulan network marketing ekip takım kurma yolu ile sağlam adımlarla ilerleyecek bir ekip oluşturulur. Bu ekibe satışı yapılacak olan ürünün paketi ve abonelik bilgileri verilir. Bu ürünlerin kullanılarak yakın çevreye ve yeni bulunacak müşterilere satılması sağlanır.

Network Marketing Ne Kadar Kazandırır?

Bu sayede tek bir kişinin çok zaman harcayarak yapacağı işi toplu bir ekip grubu daha kısa sürede yaparak para kazanır yada diğer bir değiş ile network marketing ne kadar kazandırır sorusunu cevaplayalım.

Network Marketing yöntemi ile iki şekilde para kazanılabilir. Üreticilerin ürettiği ürünlerin tanıtımı yapılarak ve şirkete kazandırılan kişilerin yapmış olduğu satışlardan yüzde alınarak para kazanılır. Bu nedenle Network Marketing bünyesine ne kadar çok üye kazandırırsanız ve kazandırdığınız bu üyelere ne kadar çok ürün satarsa kazanacağınız para da o kadar artar.

Network Marketingde başarılı olma yolunda sizin para kazanma adımına başlamanız için internet sitesine bağlı olan bir blog açılması faydalı olmaktadır. Buradan takipçilere ürünlerin kullanılması ile ilgili bilgiler verilmelidir. Ayrıca blog sayesinde yeni üyeler bulunarak ekibe kazandırılabilir. Bu da satışların artmasını ve kazandığınız paranın yükselmesini sağlar.

Sosyal paylaşım siteleri de sektör içerisinde sizin para kazanmanız adına bir zorunluluk haline gelmiştir. Ürünlerin tanıtımını yapmak ve yeni üye kazanmak için en çok kullanılan yöntemlerin başında sosyal paylaşım siteleri gelmektedir. Bu sayede daha çok hedef kitleye ulaşılarak elde edilen kazanç artırılır.

Network Marketing para kazanmak için bir diğer yöntem de e–posta listesi oluşturarak üyelere ve tüketicilere düzenli olarak bilgiler aktarmaktır. Şirketin avantajları, ürünün özellikleri ve faydaları gibi bilgiler ürüne olan ilgiyi artırır ve daha çok ürün satmanızı sağlar. Bu da doğal olarak kazandığınız parayı artırır.

Alışılmış ticaretten çok daha farklı olan sektörün temel kurallarına uyulursa ve sabrederek küçük zorluklarda pes edilmezse, kısa zamanda istenilen para kazanılmaktadır. Network Marketing kolay görünen ancak zorlukları olan bir sistemdir. Bu sistemi eğitim almadan ve eğitime açık olmadan öğrenemezsiniz.

Network Marketing ile yüksek oranlarda girişimci iş fikirleri için öncelikle gerekli eğitimlerin alınıp yeni bir takımın oluşturulması gerekir. Oluşturulacak olan takım elemanlarının da birbirine uyumlu olması ve pes etmeyen kararlı üyelerden oluşmasına dikkat edilmelidir.

Network Marketing Nasıl Bir Sistem Üzerine Kuruludur?

Büyük bir hızla yaygınlaşmaya devam eden ve giderek daha da popüler olan Network marketing hakkında birçok merak edilen konu var. Bunların başında da network marketing para kazanan var mı sorusu geliyor. Elbette Network Marketing ile para kazanlar çok sayıdadır. Fakat bu başarıya ulaşmak için önce, oldukça basit bir sistemi olan bu çalışma biçimini öğrenmek gerekiyor.

Network Marketing, ürün satışında pazarlamacıların yöntemi olan kapı kapı dolaşarak ürün satma mantığını kullanmaz. Bu sistemin özünde “doğal satış” olarak ifade edilen bir yöntem bulunmaktadır. Yani doğal satış ile kastedilen şey, tavsiye ile satıştır.

Ürününüzü bir kimseye sattıysanız ve o kimse bu üründen son derece memnun kaldı ise, bu kimsenin ürünü diğer tanıdıklarına da tavsiye etmesi gayet beklenen bir durumdur. Ayrıca Network Marketing, ürünleri kullanan ve beğenen kimseleri de satış ağına dahil eden bir anlayışa sahiptir. Bu sayede herkesin daha çok kazanması ve ürünlerin daha geniş bir çevreye tanıtılması hedeflenmektedir.

Network Marketing’de Nasıl Zengin Olunur?

Network marketing sistemi ürün satışından kar verdiği için ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Sistem hızlı ilerlemek için ekip kurmak şarttır. Network marketing en çok kazananlar arasına girmek için ekibinizin çok büyük ve iyi satışçılardan oluşması gerekmektedir.

Çünkü bu sistemde ekipteki her bir kişinin sattığı üründen pay alırsınız. Ekibin sattığı toplam ürün ne kadar çok olursa ekipten aldığınız para da o kadar çok olur ve giderek artar. Ekibinizi hızlı bir şekilde geliştirmek için ekibe katmayı düşündüğünüz kişilere davet metinleri göndermeli ya da davet metinlerini direk olarak ekibe katmayı düşündüğünüz kişilere anlatmalısınız.

Davet metinlerini oluştururken network marketing sistemi hakkında bilgiler oluşturmalı ve sistemde nasıl para kazanıldığını gerçek bir şekilde anlatmalısınız. Network marketing en çok kazananlar listesi araştırıldığı zaman bu listeye giren kişilerin çok üyeli ve aktif satış yapan bir ekiplerinin olduğu görülmektedir. Bu yüzden davet metinleri aktif satış yapan bir ekip oluşturmak için çok önemlidir.

Network marketing, sanal ortamda gerçekleştirilen ekip çalışması işidir. Türkçesi ‘internet alışverişi’ anlamına gelen bu uygulama sayesinde 1 kişinin uzun zamanda yaptığı işi birden fazla kişinin kısa vadede yapması planlanmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde insanlar artık her türlü alışverişini internet üzerinden yapmaktadır. Günümüzde her market zincirinin bile kendine özgü evlere servis uygulaması mevcuttur. Büyük çaplı alışverişler için ise sanal ortamda geniş pazar yeri siteleri oluşturulmuştur.

Network marketing işleminin ilk aşaması takım kurmaktır. Kurulan bu takımlara satılacak olan ürünlerin paketi ve abonelik bilgileri verilmektedir. Ekiplerin ellerindeki ürünleri yakın çevrelerine ya da yeni bulunan müşterilere satış yapması amaçlanır. Bu sayede hem istihdam artırılmakta hem de satış işleminin süresi kısaltılmaktadır.

İnternet alışverişi yönteminden iki şekilde para kazanılmaktadır. İlki, üreticiden alınan ürünlerin satışı yoluyla iken ikincisi şirkete kazandırılan çalışanların yaptığı satışlardan yüzde alınması yolu iledir.

Network marketing sistemine ne kadar çok abone kazandırılırsa satış ve kazanılan para miktarı da aynı oranda artış göstermektedir. Üye kazandırmak adına şirketin internet sitesine bağlı blog açmak faydalı bir yöntem olacaktır. Aynı zamanda reklam vermek ve e-posta yoluyla bilgilendirmek de üye sayışında artışa neden olmaktadır.

Bu sistemde ilerlemenin en önemli rol oynayan konusu ekip oluşturmadır. Takım çalışmasına uyumlu ya da yönetebilen, sorumluluk alabilen, çözüm odaklı ve istikrarlı bireylerin aynı takımda yer alması gerekmektedir. Böylelikle şirketin büyümesine ve gelişmesine yapılan katkı, kazancın artmasını da beraberinde getirir.