Network marketing ile ilgili en iyi kitaplar hakkında tüm detayları burada bulacaksınız. Ayrıca makalem de üç temel başlık ve bir (1) video ile size network marketing kitapları konusunu detaylandırdım.

Bir işe başlamadan önce o iş hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bu yüzden network marketing okunması gereken kitaplar mutlaka temin edilmeli ve okunmalıdır. İnsanlar bu işe girmek istedikten sonra iyi bir şirket, ekip ve sponsor seçmeye başlıyor.

En İyi Network Marketing Kitapları Hangileridir?

Network marketing, son yılların ticaret sistemi olarak bilinir. Aracısız ürün satmaya yardımcı olan bir ticaret yöntemidir. Günden güne network marketing işi büyümektedir. Fabrikalardan çıkan ürünler son tüketiciye satılır. Ortada toptancı, ajans gibi aracılara gerek duyulmaz.

Ürün fiyatları çok düşük olduğu için daha kolay satılır. Bu yazımda en iyi network marketing kitapları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Network marketing işine girmek isteyen her kişinin okunması gereken en iyi network marketing kitapları bulunmaktadır. En popüler network marketing kitapları;

 1. Profesyonel Ol – Eric Worre,
 2. Üretken Tüketici – Bill Quain,
 3. Zengin Baba Yoksul Baba – Robert Kiyosaki,
 4. Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill,
 5. Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie,
 6. Tavuk Suyuna Çorba Asla Pes Etme – Jack Canfield,
 7. Olumlu Düşünmenin Gücü – Norman Vincent Peale,
 8. Hayat Boyu Liderlik – Ken Blanchard,
 9. Büyük Düşünmenin Büyüsü – David J. Schwartz,
 10. Bir Network Marketing Süperstarı Olun Mary Christensen,
 11. Ziglar’ın Satış Yöntemleri – Zig Ziglar,
 12. Her şey seninle başlar – Mümin Sekman bu gibi kitaplardır.

Ayrıca bu işe başlanması için en önemli olan şey cesaretli olmaktır.

” Network marketing de önemli olan denemeyi bırakıp yapmaya başlamaktır. “,

“Network marketing yapmak için kişi mükemmel olmak zorunda değil, ancak bu işte mükemmel olabilmek için başlamak zorundadır.” ,

” Network marketing de kişi bilinçli tüketime önem vermelidir. Kişiler satışa odaklandığı zaman kalıcılık sağlayamaz. Network marketing de asıl başarı iyi bir sponsor olup doğru ekip kurmakla sağlanır. ”

Network Marketing İşinin Kişi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Network marketing işinin kişiye birçok faydası vardır. Çalışma zamanları kişinin kendisine bağlı olduğu için ister yarı zamanlı ister tam zamanlı çalışır. Bilgi ve deneyim gerektirmeyen bir iştir. Kazançları kişiye bağlıdır. Kişi çalışmasına göre para kazanır.

Çok çalışırsa çok, az çalışırsa az kazanır. Sınırlama yoktur. Kişinin vizyonunun gelişmesini sağlar. Ürünler ucuza mal edildiği için kişi oldukça kar eder. Ekibine kişi ekledikçe kazanma oranları artar. Hem kendi kazanır hem de ekibindeki kişi kazanır.

Bu sebepler ile network marketing önemi kişi de büyüktür. Başta Amerika olmak üzere Almanya, Japonya, Fransa, Güney Kore ve Malezya da network marketing işi oldukça yaygındır. Evde veya işte çalışılarak yapılan işte kişinin sürekli olarak aktif olması oldukça önemlidir.

Kişi bu işi aktif olarak yaparsa network marketing ödülleri alabilir. Bu ödüller firmadan firmaya değişmektedir. Ancak kişi ilerledikçe ödülün derecesi de artmaktadır. Ödül para ise paranın miktarı artar.

Network marketing işinde isteyen kişiler kartvizit dağıtır. Bu kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kartvizit dağıtarak reklam yapmanın kişiye getirisi olmaktadır.

Bazı network marketing kartvizit örnekleri bulunur. Yapılan işe göre kartvizit modelleri değişebilir. Biraz da kişinin tercihine kalan bir şeydir. Kartvizitler de yapılan tasarımlar işi yansıtmalıdır. Üzerinde yapılan işin ismi yazmalıdır. Bu konulara yeterince önem verilir ise daha kolay başarı sağlanır.

Network Marketingde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Network marketing diğer bir ismi ile ağ pazarlamada başarıya ulaşmak için düzenli şekilde çalışmak gereklidir. Sabırlı olmanın başarmak için önemli bir etken olduğu unutulmamalıdır. İş yaparken sürekli olarak mazeretler bulunmamalı, kimse suçlanmamalıdır. Hayatımızdaki bir şeyleri değiştirmek için başkaları suçlanmamalı, önce kişi kendisine bakmalıdır.

Eksik yönlerini belirleyerek düzeltmeye çalışmalıdır. Başarılı olunduğu zaman network marketing sonuçları kişileri ödüllendirmektedir. Bu yüzden kişi ilk olumsuzlukta pes etmemeli, sonuna kadar çaba göstermelidir. Böylece network marketing işinden büyük başarılar elde edebilir.

Dünya çapında bir sektör haline gelen Network Marketing, özellikle gençlere hitap etmektedir. Farklı deneyimlere atılmak isteyen genç girişimciler, bu sektörde kendilerini sergileyebilmektedirler. Söz konusu sektör, kişisel gelişim ile yakından bağlantılıdır. Dolayısıyla kişisel gelişime katkı sunan kitaplara yönelmek, sektörde başarı kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Başarı elde eden insanların yaşam biçimlerini araştırdığımız zaman ortaya birbirinden farklı durumlar çıkabilmektedir. Ancak bu kişilerin ortak özelliğinin çalışmak ve istikrar olduğunu söylemek mümkündür. Bir kişinin hem başarılı hem de zengin olması belirli yetenekleri gerektirmektedir. Böylesi kişilerden ilham almak ve düşünce yapılarını kavramaya çalışmak, Network Marketing dünyasına katkı sunmaktadır.

Kişisel gelişim kitapları, çoğu zaman başarılı kişiler tarafından kaleme alınmaktadır. Sözü edilen sektörde yeni olan kimseler, bu kitaplar aracılığı harekete geçmeye çalışmaktadırlar. Bireyleri esas etkileyen şey ise, Network Marketing üzerine yazılan kitaplar olmaktadır.

Bu sektörde ilerlemeyi hedefleyen kişilere Networker denilmektedir. Hemen hemen her Networker’ın okuması gereken kitaplar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • İlk olarak Napolyon Hill’in ‘Düşün ve Zengin Ol’ eseri ile karşılaşmaktayız.
 • İkinci sırada Allan Pease’nin ‘Network Marketing Sorular ve Yanıtlar’ kitabı yer almaktadır.
 • Üçüncü sırada Dale Cargiege ‘Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı’ bulunmaktadır. Sırayı Alvin Tofler’in ‘3. Dalga’ kitabı takip etmektedir.

Motivasyon kaynaklarından sayılan Robert Kiyosaki, bu sektöre katkı sunacak bir kitap yazmıştır. İlgili kitabın adı Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği’dir. Bu yazıda bahsi edilen kitaplar, Networkerler için oldukça yol gösterici sayılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Kazandıran Network Şirketini