Organizasyonun çalışmalarını büyütürken hedef her daim çalışmalarda ciddiyete sahip, donanımlı çalışma hevesi ve isteği olan kişileri bir araya getirebilmek network marketing ekip kurma çalışmalarında en önemli kriterler arasındadır.

Network marketing ekip kurma adımlarını ve takım kurma şekillerini web sitemde bulabilirsiniz. İşe başlarken doğru adımlar ile başlamak başarılı sonuçları almanın en doğru yöntemidir. Çünkü işini heves ile yapan insanların bir arada bulunması eğitime açık bir ekibe sahip olmanız anlamına gelir ki alanında gerekli eğitimlere sahip olan kişiler ile de başarılı işlere imza atmak daha kolaydır.

Böylece yanlış kişiler ile yola çıkarak zaman kaybının da önüne geçmiş olursunuz. Zaten doğru bir sistem kurulduğunda sisteme kim dahil olursa olsun oluşturulan kültüre dahil olacaktır.

Bu da her zaman kazanç ve başarı demektir. İşin özü gurup oluşturmak değil takım oluşturmaktan geçer. Uzun soluklu çalışmalar için seçilecek olan kadronun doğru olması kadar birbiri ile de uyum içerisinde çalışması oldukça önemli bir durumdur. Aksi halde oluşturulan sistem kısa süre içerisinde çökecektir.

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri network marketing olmuştur. Kısa yoldan zengin olma hayalleri kuran girişimciler bunu en kolay Network Marketing ile yapabilecekleri inancındadır. Bu anlamda birçok eğitimler verilerek Network Marketing bünyesine birçok girişimci dahil edilmek isteniyor.

Kimine göre tek iş modeli kimine göre ikinci iş modeli bazılarına göre de muazzam bir iş fikirleri arasında bulunur. Bu işte tek başına bir kişi asla istediği başarıyı yakalayamaz ve hayallerindeki gibi zengin olamaz. Bu nedenle lider, bir takım oluşturmak ve ekip kurmak zorundadır. Ancak bu o kadar kolay değildir.

Network Marketing işleyişine ayak uydurmak basit gibi görünse de bu işi yapacak olan kişilerin bazı özellikleri taşıması gerekmektedir. Bunların başında inanç ve sabır geliyor. İnanmayan ve sabırlı olmayan bir kişi kısa sürede pes eder. Bu nedenle ekip oluştururken doğru kişilerin seçilmesine önem verilmelidir.

Network Marketing Doğru Ekip Kurma Adımları Nelerdir?

Network Marketing ‘de başarıya giden yol doğru bir ekip ile aşılmaktadır. Bu işe gönlünü vermiş ve gerçekten Network Marketing işini yapmak isteyen kişiler kendine inanan kişilerdir. Network marketing ekip kurma yolunda ekibinizde kendine inanmayan elli kişi olacağına, işini başaracağına inanan üç kişi olsun daha iyi.

Tamamen inanma ve sabır üzerine kurulu olan Network Marketing ‘de olumsuz düşünceler aşılayan kişilere yer yoktur. Takım oluştururken bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Yani sürekli şikayet eden, olumsuz konuşan, diğer takım elemanlarını da olumsuz olarak etkileyen kişileri takımınıza almayın. Bu kişilerin sabrı yoktur. Bu nedenle kısa süre içerisinde pes ederler.

Takımın başarılı olabilmesi için kendine ve ekibine inanan, daima pozitif olan ve etrafa pozitif enerji yansıtan kişilere ihtiyacı vardır. Bu kişiler çok sabırlıdır ve kafasına koyduğu işi başarana kadar en iyi şekilde çalışır. Bu da kurduğunuz ekibi başarıya götürür.

Ekip liderinin takım çalışmasını sağlamak ve kişiler arasında ilişkiyi en iyi şekilde kurmak için bazı çalışmalar yapması gerekmektedir. Bunu sağlamak için takımı oluşturmadan önce her şeyin açık ve net bir şekilde konuşulması gerekmektedir. Başarı için yapılması gerekenler, performans beklentileri ve eğitimler için her türlü bilgi verilerek anlaşılması gerekir.

Takım oluştururken önemli bir diğer etken de uyumdur. Takım içerisindeki kişilerin birbiri ile uyumlu olması ve bir arada çalışmaktan memnun olması gerekir. Birbirini sevmeyen ve aynı ortamda çalışmak istemeyen kişilerden oluşan bir ekip başarısız olur.

Ekipte lider olan kişi ekip için seçim yaptıktan sonra genel hedefleri belirlemelidir. Her üyenin rollerini ve o kişiden beklenenleri teker teker belirler. Bir çalışma planı düzenlenmesi gerekmektedir. Herkesin de bu plana uyması zorunludur.

Network Marketing sisteminde yer alan herkes tarafından bilinen bir başarı yöntemi vardır. ‘’ İşini çok iyi öğren, öğrendiğini ekibine öğret, ekinine öğrendiğini öğretmeyi öğret. ’’ Bu yöntemi başarabilen kişilerin Network Marketing işinde çok iyi yerlere geldiği görülmektedir.

Döngünün kusursuz olarak sağlanması başarıyı getirir. Network Marketing ‘de bir ay içinde zengin olmak hedeflenmemelidir. Oluşturulan takıma da bu bilgi en iyi şekilde aktarılmalıdır. Network Marketing zamana yayılan bir süreçtir. Bu süreçte çok iyi çalışmak, hedefler doğrultusunda hareket etmek ve pes etmeden sabırla beklemek önemlidir.

Network Marketing işinde mantık çok farklıdır. Yani bir işi tek bir kişi yaparak yüzde yüz performans harcar. Aynı işi on kişilik bir takım yapar ise yüzde onluk performans harcanarak aynı iş başarılır. Bu sayede kısa sürede çok daha fazla iş başarılarak kazanç artırılır. Mantık tamamen budur. Bu nedenle Network Marketing takım kurmak ve ekip oluşturmak çok önemlidir. Adımların dikkatli atılarak en iyi takımın oluşturulması gerekir.

Ekip Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışmaların sorunsuz olarak yürümesi için ekibin ruhu oldukça önemlidir. Bu sebep ile ekibe takım arkadaşı alırken, söylenen, negatif düşünleri olan veya tembel olan kişilerin alınmaması gerekir. Ayrıca egosu yüksek olan ve takım ruhundan haberi olmayan kişiler de ortak çabaya önem vermez. Bu da takımın çalışmalarının olumsuz sonuçlanmalarına sebep olmaktadır. Bu yüzden ekip oluştururken oldukça dikkatli olunmalıdır.

Problemsiz bir biçimde yürüyen çalışmalar için o işi yürüten ekibin ruhu oldukça önemlidir. Bu neden ile ekibe takım arkadaşı kazandırırken sürekli söylenen, negatif yanı baskın ya da tembel kişileri dahil etmekten uzak durmanızda yarar bulunuyor. Çünkü çalışmalarda kaliteli sonuçlar için Network Marketing ekip çalışması ilk sırada yer alır.

Egosu yüksek ve takım ruhundan haberdar olmayan kişiler yapılan işlerde her daim ön planda olmak isteyecekleri için ortak çabaya önem vermeyecektir. Bu da takım çalışmalarının olumsuz sonuçlanma olasılığını arttırıyor. Çünkü takım işi demek aynı amaç için kedi egolarından ve bireysel başarıdan kendini soyutlamış olmak demektir. Bu neden ile size hem prestij hem de para kazandıracak olan işleri yapan ekipleri oluştururken oldukça hassas davranmakta yarar bulunuyor.

Bunun da en etkili yolu personel seçiminde yapılacak olan görüşmelerde dikkatli izlenim yapabilmektir. Çalışacağınız insanları belli bir süzgeçten geçirmeden ekibinize dahil ederseniz hayal kırıklığına ve yanı sıra yeni personel arayışlarına girmek zorunda kalırsınız. Bu ön elemeyi yaparken sadece bireysel bazda değil takım halinde de düşünmek gerekir. Çünkü bir ekip oldukça başarılı ve çalışkan kişilerden oluşabilir. Fakat bu ekip belli bir uyum ve frekansı yakalayamamış ise yine hüsran verici sonuçlar elde edilebilir.

Ekibinizin Aynı Amaç Altında Toplanması Gerekir

Aynı amaç ve hedef doğrultusunda birleşmiş olan bir ekip her daim başarı ve sonuç odaklı çalışmalar yürütür. Çalışanlarınızın da sizin ile aynı mantıkta olmaları rahat çalışmaları için önemli ve kritik noktalardan biridir. Belki de milyon dolarlık işleri emanet edeceğiniz bir ekip oluşturuyorsunuz.

Tüm bu detaylar dikkate alındığında network marketing takım kurma çalışmalarında daha hassas ve özenli olmakta yarar bulunuyor.

Uyum içerisinde çalışan bir ekip ciddi olmanın yanı sıra kararlı da olacaktır. Ayrıca bireysel başarıdan ziyade çalışmaların sonunda elde edilen başarıyı takım işi olarak görecekleri için kişisel hırslardan da arınmış olacaktır. Kişisel hırslardan uzak olarak çalışmalarını sürdüren ekipler daha başarılı sonuçlara imza atacaktır.

Ayrıca kafaları da rahat olacağı için daha huzur dolu bir çalışma ortamı sağlanmış olacaktır. Bir çalışan iş ortamında ne denli kendini rahat hissederse o kadar mükemmel işleri ortaya koyar. Yani tüm enerjisini işine harcayacaktır.

Takımınızı Oluştururken Kalifiye Etmekten Çekinmeyin

Bir takımı oluştururken takıma dahil olacak kişilerin kalifiye edilmesi bazı iş sahipleri tarafından vakit kaybı olarak görülebilir. Bu durumda işe uygun ve kısmen de başarı göstermiş olan kişilerden ikna edici sözleri duyunca takımına dahil ederek açığını bir an önce kapatmak isteyecektir. Fakat bu durum uzun vadede bazı sıkıntıları beraberinde getirecektir. Bu da yeniden bir arayış içine girmek demek olduğundan network marketing takım çalışması kısmen de olsa sekteye uğrayacaktır.

Ekibinizi kurarken herkesin yer alamadığı sadece işinde başarılı kişilerin sisteminize dahil olabileceği bir anlayışınız olur ise dışarıdan da daha kaliteli ve prensiplere sahip bir işletme olarak görülürsünüz. Özel ve sınırlı olan hatta keskin kriterleri olan her şey daha değerlidir. Bu neden ile ekip arkadaşı olarak seçilecek olan kişilerinde herkeste olan özelliklerden ziyade daha ekstrem özelliklere sahip olması marka değerinizi arttırır.

Network Marketing Takım Kurmaya Nereden Başlanır?

Dünyanın nesrine giderse gitsin müthiş bir coşkuyla karşılanan ve üzerine yapılmış çok sayıda geliştirme projesi olan Network Marketing, her geçen yıl yayılarak büyüyen bir sistem halini almıştır. Başarıya ulaşmak isteyen herkesin aklında network marketing takım kurma nasıl olur sorusu olacaktır.

Şimdiye dek oldukça fazla yöntem uygulanmaya çalışılmıştır. Hatta bu yöntemleri konu eden kitaplar yayımlanmıştır. En başarılı sayılan Binary metodu, diğer tüm metotlardan bir adım öndedir. Metotların genel anlayışı birbirine yakın olmakla beraber uygulamada farklılıklar göstermektedirler. Network Marketing, insanla var olabilmeyi başaran bir sistemdir.

Her insanın görevi, karşılaştığı diğer insanlara ürün tanımı ve sistem tanıtımı yaparak yayılma gerçekleştirmektir. Ne kadar çok insana ulaşılırsa kazanç ve başarı düzeyi o derece fazla olacak şekilde kurgulanmış olan bu sistemin başarı sağlaması, yayılmanın artarak devam etmesiyle doğru orantılıdır.

Organizasyon çalışmalarının büyütülebilmesi için kişiler her zaman çalışmalarında ciddiyete sahip olmalıdır. Bu işleyiş Network marketing sisteminde de böyle olmaktadır. Bir işe başlarken doğru adım ile başlamak başarılı sonuçlar için en iyi yöntemlerdendir. Çünkü işini hevesle yapan kişilerin bir arada olması ile başarılı işlere imza atmak daha kolay olmaktadır. Böylelikle yanlış insanlarla zaman kaybetmenin önüne geçilmiş olunur.

Doğru bir sistem kurulduğu zaman sisteme kim dahil olursa olsun oluşturulmuş olan kültüre dahil olur. Böylece her zaman kazançlı ve başarılı işler yapılır. Bu işte önemli olan şey grup oluşturmak değil, takım oluşturmaktır. Uzun süreli işler için seçilecek olan kadronun doğru olması oldukça önemlidir.

Network marketing de tek başına biri asla isteği başarıyı elde edemez ve zengin olamaz. Bu sebep ile lider olan kişi, bir takım oluşturarak bir ekip kurmak zorundadır. Fakat bu iş o kadar kolay olmamaktadır.

Network marketing işini yapacak olan kişilerin ilk önce inançlı ve sabırlı olması gerekmektedir. İnancı ve sabrı olmayan biri kısa süre içinde pes eder. Bu sebep ile ekip oluşturma da doğru kişinin seçilmesi oldukça önemlidir. Network marketing de başarılı olan kişiler kendine inanan ve güvenen kişilerdir. Ayrıca bu sistemde sürekli olarak olumsuz düşüncelere sahip olan kişilere yer yoktur.

Takım oluştururken bu konuya dikkat edilmelidir. Ekip liderlerinin takım çalışmalarını yapabilmek ve kişilerin arasındaki ilişkiyi en doğru şekilde kurabilmeleri için bazı çalışmalar yapmaları gerekir. Bunu yapabilmek için de takım oluşturmadan önce her şey açık bir şekilde kişiye anlatılmalıdır.

Takım oluştururken önemli olan bir nokta da uyum olmaktadır. Takımdaki kişilerin birbirleri ile uyumlu olmaları ve beraber çalışmaktan memnun olmaları gerekmektedir. Birbirini sevmeyen ve anlaşamayan bir ekip başarılı olamaz.

Ekipte lider kişi ekibi için seçim yaptıktan sonra hedefler belirler. Her üyeye rolünü ve beklentisini söyler. Böylece bir çalışma planı düzenler. Üyelerin de bu plana uymasını zorunlu kılar. Network marketing zaman gerektiren bir sistemdir. Zaman içinde çok iyi çalışılmalı, hedefler doğrultusunda hareket edilmeli ve sabır ile beklenmelidir.

Kısacası network marketing sisteminde de başarıya giden yol doğru bir ekip çalışmasıdır. Bu işe gönlünü vermiş ve gerçekten network marketing işini yapmak isteyen kişiler kendine inanan ve sabırlı kişiler olmalıdır.

Network marketing ekibi kurma yolunda, ekibinizde kendine inanmayan elli kişi olacağına, işini başaracağına inanan üç kişi olursa bu iyiye işaret değildir. Takım oluştururken bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Yani sürekli şikayet eden, olumsuz konuşan, takım elemanlarını olumsuz olarak etkileyen kişileri takımınıza almayın.

Network marketing sisteminde yer alan herkesin başarı için iyi bir yöntemi vardır: yapacağın işi iyi öğren ve bu öğrendiğini öğretmeyi en iyi şekilde öğrenerek ekibine de öğret! Bu yöntemi başarabilen kişilerin network marketing işinde iyi yerlere geldiği görülmektedir.

Egosu yüksek ve takım ruhundan haberdar olmayan kişiler yapılan işlerde daima ön planda olmak isteyecekleri için ortak çabaya önem vermeyecektir ki bu takım çalışmalarının olumsuz sonuçlanma olasılığını arttırıyor. Oysaki, network marketing insanla var olabilmeyi başaran bir sistemdir.

İşe başlarken doğru adımlar ile başlamak başarılı sonuçlar almanın en iyi yöntemidir. Network marketing işleyişine ayak uydurmak basit görünse de bu işi yapacak kişilerin bazı özellikleri taşıması gerekmektedir. İnanmayan ve sabırlı olmayan bir kişi kısa sürede pes eder.

Organizasyonun çalışmalarını büyütürken hedef daima çalışmalarda ciddiyete sahip, donanımlı, çalışma hevesi ve isteği olan kişileri bir araya getirebilmek network marketing ekip kurma çalışmalarında önemli kriterler arasındadır. Çünkü işini hevesle yapan insanlar, eğitime açık bir ekibe sahip olabileceğiniz anlamına gelir ki alanında gerekli eğitimlere sahip kişiler ile başarılı işlere imza atmak kolaydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Kazandıran Network Şirketini